Käytämme kaiken teknologiainnostuksemme parhaiden ratkaisujen kehittämiseen asiakkaillemme. Tarvitsetko neuvoja tiettyyn sovellukseen?
Sijainti:
Elze (Saksa)
Toimiala:
Rengasteollisuus
Sovellus:
Cap-nauhajärjestelmä tuottaa korkealaatuisia nauhoja, jotka on valmistettu kumitetusta nailonista tai hybridilangoista (cap-kerrosnauhat)
Aktivoimalla postinumerohaun Google siirtää tietoja Yhdysvaltoihin. Lisätietoja on tietosuojaselosteessamme.
Bruchsalista saamamme korkealaatuiset käyttölaitejärjestelmät ovat olleet avainasemassa SEW‑EURODRIVE-yhteistyömme suuressa menestyksessä ja pitkäkestoisuudessa. Kapselinauhajärjestelmässä valmistettujen nauhojen laatu on kaksi kertaa parempi kuin minileikkurissa valmistettujen.Stefan Kenn, GfA:n toimitusjohtaja
Rengas koostuu useista eri rakenneosista. Sen runko koostuu useista kerroksista, jotka on valmistettu nailonista, teräksestä ja hybridilangoista.
Cap-nauhajärjestelmä tuottaa korkealaatuisia cap-kerroksen nauhoja. Cap-kerroksen nauhat ovat kumitettuja nailon- tai hybridilankaa sisältäviä nauhoja. GfA:n cap-nauhajärjestelmä on mullistava kehitysaskel rengasvalmistuksessa. Cap-nauhajärjestelmä yhdistää kolme prosessia yhteen järjestelmään.
Cap-nauhajärjestelmällä valmistettujen eristeiden poistamisen edut: